top of page
20 za 20

14.6.2016

Naši milí Dvackonoši, přináším celkový součet květnové akce pro Spolek pro kočku z Příbrami. Přestože jsme bojovali statečně, dvacka nám tento měsíc o chlup utekla. I tak se ale podařilo získat moc hezkou částku 16.670,- Kč!

Děkujeme!

MODES ROBES - charitativní bazárek

20.5.2016

21.5.2016 se díky několika úžasným lidem uskuteční charitativní akce MODES ROBES na podporu našeho spolku.

 

KDE? Vinárna U Jiřího, Pštrossova 4, Praha 1

 

Přijďte nás navštívit a koupit nějaký dáreček pro vaše mazlíčky.

Najdete zde potěšení nejen pro ně, ale i pro své chuťové buňky :)

 

Více info zde.

20 za 20

20.5.2016

Letos se nám dokonce poštěstilo dostat se do vyhlášeného projektu "Dvacka za dvacku", ve kterém mohou všichni příznivci kočičích tlapek od 1.5. do 31.5. posílat dvacky právě na náš účet :)

 

Hlavní myšlenkou tohoto projektu je, že i s málem můžeme hodně pomoci, spojíme-li naše síly. Dvacetikoruna v rukou jednotlivce nic moc neznamená, sejde-li se nás však  tisíc kočkomilů, kteří pošlou 20 Kč na transparentní účet vybrané neziskovky, získáme společně opuštěným kočičkám 20 000 Kč.

Pomoci tak může opravdu každý, protože není rozhodující výše částky, kterou se rozhodnete přispět, ale dobrý úmysl, který je sdílen velkou skupinou lidí.

Ukažme, že máme srdce pro kočky, dejme kousek z něho právě těm zvířatům, která neměla v životě tolik štěstí!

Kočičí přání 2016

20.5.2016

Děkujeme velice všem dárcům, kteří letos přispěli na příbramské kočky a dopřáli jim pořádnou porci papání, steliva a i tolik potřebných léčiv.

 

" Skoro 1 200 000 korun přinesla kočkám v útulcích jarní akce na jejich podporu, jedna z dvou pravidelných každoročních akcí projektu Kočičí přání. Od 1. do 15. května přispívali dárci přes internet bezprizorním mickám na krmení, léčbu a další potřebné věci. Způsobů jak přispět bylo několik. Zaplacení nebo zakoupení konkrétního dárku, zaplacení zdravotního testu a příspěvek na velký projekt libovolné organizace. Pomoci mohli také přisypávánám peněz do mističek. Za peníze „v mističkách“ útulky nakoupily to, co kočky potřebují nejvíce - stelivo a krmivo.

 

Dárek dostalo 1277 koček z témeř 40 organizací, z nichž některé mají odnože ve více krajích České republiky a starají se někdy i o více než 100 zvířat. Jako každý rok, i tentokrát přibyly nové organizace a zároveň jich akci také pár opustilo. Nejčastější kočičí přání zahrnovala kvalitní granule, konzervy, měkké pelíšky a příspěvky na léčbu. A protože jaro je obdobím mláďat, měly svá přání i březí kočky a sotva narozená koťata. Několik se jich narodilo i v průběhu samotné akce. Další kočky díky akci našly nový domov.

Útulky děkují dárcům za úžasnou podporu v době, kdy začíná nejtěžší práce. S jarem přichází do útulků mnoho vyhozených koťat i dospělých koček a zároveň s příchodem léta a dovolených klesá tradičně zájem o jejich adopci. Získané prostředky budou tedy vděčně a beze zbytku využity."

 

(autor textu: organizátoři KP)

Kolega či kolegyně WANTED!

13.4.2016

Hledáme dobrovolníky do týmu. Základní požadavek: kladný vztah ke kočkám :)

Je tu někdo z Příbrami či okolí, kdo by se rád aktivně podílel na pomoci kočkám v nouzi? Odměnou spokojené vrnění a třeba navázání nových přátelství.

 

Potřebujeme:

 

- někoho, kdo by byl ochoten poskytnout "karanténní" místnost pro nově přijaté kočičky na dobu nezbytně nutnou (než se naočkují a přeléčí). Krmivo, stelivo a vet. péče hrazena spolkem po dobu léčení.

 

- někoho, kdo má k dispozici PC a pomáhal by s organizací aukcí na podporu koček.

 

Případní kočkomilové se prosím ozývejte (a napište třeba pár slov o sobě) na: spolekprokockupribram@gmail.com

Magnetky na podporu opuštěných koček v prodeji

11.3.2016

S nadšením oznamujeme všem příznivcům kočičích tlapek, že ode dneška jsou k dostání magnetky se třemi kočičími motivy, jejichž koupí uděláte radost nejen sobě, ale především nám a našim kočičím svěřencům, na jejichž péči půjde celý výtežek.

 

PRODEJNÍ MÍSTA v Příbrami:

 

  • Zahradnictví Petunia, Jinecká 45

  • Vet. klinika na Zdaboři, Drkolnovská 647

  • budova Powerkraft (elektro Tříkolky), Hájecká 707

  • paní Synková, u Zimního stadionu

 

CENA: 1ks á 40Kč, 2 a více ks á 35 Kč za kus

Magnetky Spolek pro kočku Příbram
Pátrání po kontaktu pravidelného dárce

19.2.2016

Rádi bychom osobně poděkovali panu Petru Učíkovi, který nám pravidelně přispívá na kočičky, bohužel na něj ale nemáme kontakt. Proto tímto chceme poprosit veřejnost, zda někdo pana Učíka nezná a neposkytl by nám tel. kontakt. Pán bydlel v Příbrami, ale je to nějaký ten rok co se odstěhoval do Prahy. Děkujeme.

Poděkování

15.1.2016

Členové Spolku pro kočku by touto cestou rádi poděkovali všem, kteří nás v roce 2015 podpořili. Děkujeme panu starostovi Vařekovi i ostatním představitelům města za přidělení dotace a panu Walenkovi, vedoucímu odboru životního prostředí, za podporu naší činnosti.

 

Velké poděkování patří i Veterinární klinice Na Zdaboři za uspořádání sbírky Strom splněných přání a za darování krmiva pro kočky a všem, kteří do této sbírky přispěli.

 

                                                      

Děkujeme všem hodným lidem, kteří poskytli nalezeným kočičkám nový domov nebo kteří přispěli na náš transparentní účet a pomohli nám naplnit misky kočičím bezdomovcům.

 

Jsme velice rádi, že je mezi námi hodně těch, kteří nejsou lhostejní k osudu kočiček, které lidská bezcitnost uvrhla do těžkého postavení.    

bottom of page