top of page
Aktuálně

 

nejnovější info naleznete na našem facebooku
NAŠE PRVNÍ OSVĚTA

14.6.2017

Dne 14. 6. 2017 uspořádaly členky Spolku pro kočku pro děti 1. stupně ZŠ Bratří Čapků v Příbrami za velké pomoci paní ředitelky Mgr. Aleny Mašikové povídání o kočičkách. Celá akce se uskutečnila za krásného slunečného počasí na zahradě školy. Děti dostaly kočičí omalovánky, ve kterých se dozvěděly mnoho zajímavých věcí o životě koček – jak poznají, kdy je kočička spokojená a naopak kdy se zlobí, co všechno potřebuje, žije-li s námi v bytě, proč je třeba kočky kastrovat nebo jak pomoci opuštěným kočkám. Děti vyprávěly své veselé zážitky s kočičkami, pak jsme debatovali o kočkách žijících venku, jak se z nich vlastně stanou bezdomovci a proč potřebují naši pomoc.
Z informačních letáčků, které vyrobilo město Příbram pod patronací místostarostky Mgr. Ženíškové, dětí vědí, kam se v případě nalezených koček obrátit, a na závěr všechny obdržely i sladkou odměnu. Velkým zážitkem pro děti byla i možnost pohladit si kočičky, které mají členové spolku ve svých depozitech. Dopoledne bylo zábavné a poučné a doufáme, že nikdo z dětí, které se besedy zúčastnily, nebude ubližovat našim zvířecím kamarádům.

Den pro zvíře

2.9.2017

Dne 2.9. 2017 proběhl 1. ročník charitativní akce na podporu Psí útulek Lazec a Spolek pro kočku Příbram s názvem Den pro zvíře, kterou uspořádala paní Miroslava Josefíková Ne množírnám, z. s. -CZ/SK. Běh lesoparkem byl pořádáný ve spolupráci s Běhejme a pomáhejme útulkům a celá akce se konala pod záštitou a za finanční podpory města Příbram. Všem moc děkujeme a i lidem, který přišli podpořit akci i přes ne moc příznivé počasí. Na této akci se vybralo celkem 17455 Kč tato částka byla rozdělena mezi oba útulky.

bottom of page