top of page

   Adopce aneb je kočka to pravé zvíře pro vás?

Stojíte před rozhodnutím, zda přijmout nového zvířecího člena do rodiny? Ať už kvůli žadonícím dětem nebo čistě proto, že hledáte společníka a cítíte, že právě kočka je ta pravá?
 
Pak nezapomínejte, že adopce kočičky (pokud si domů donesete malého kočičího kamaráda) je závazek téměř na 20 let vašeho života.
 
Mnohým pejskařům připadá, že péče o kočku v porovnání s péčí o psa není žádný problém – není třeba domácí trénink, každodenní venčení, výcvikové kurzy. Ale pokud jste úplný začátečník, co se chovu domácích mazlíčků týče, může vám zprvu připadat péče o kočku opravdu náročná a je třeba si na určité věci zvyknout
– chlupy všude na nábytku, ťapky obtisknuté na podlaze, škrábance na zdi nebo na nábytku, kočičí noční či brzké ranní hrátky – nemluvě o učení kotěte na záchodek a jeho každodenní péči a s ní související případná veterinární ošetření.
Pokud opravdu zvažujete adopci koťátka, počítejte s tím, že je třeba spousta a spousta času věnovat jeho socializaci a kontrole, abyste si byli jistí, že konečný výsledek bude správně vychovaná dospělá kočka.
 
Rozhodli jste se, že obětujete jistou část svého života kočičce? Pak není nic jednoduššího než navštívit zvířecí útulek, kde čekají zástupy kočkovitých šelem s nablýskanými kožíšky v nejrůznějších možných barvách a vzorech, jednobarevných, mourovatých, strakatých nebo želvovinových. Rozmanitost kočiček v útulcích a záchranných skupinách je opravdu veliká a je jisté, že si zde najdete právě tu svou spřízněnou duši (anebo klidně i dvě :) ).
 
Mnoho útulků své kočky očkuje, odčervuje a testuje na kočičí leukémii, než je dají k adopci. Některé útulky i kastrují. My se snažíme nalezené kočičky především vyléčit, naočkovat a co nejdříve umístit do nového domova. Po domluvě a v závislosti na naší finanční situaci jsme ochotni zařídit i kastraci kočiček, které odešly z našich depozit nekastrované z různých důvodů (zdravotních či věkových) a následně kastraci mohou podstoupit.
Kočka do vašeho života vnese teplo, blaho a duševní klid. Může naučit vaše dítě empatii (vcítění se do druhého)
a zároveň si zachová svá tajemství.
 
Pokud můžete udělat takový závazek a osvojit si kočičku, neváhejte, ona je připravena, aby zlepšila váš život takovým způsobem,
jakým to dokáže jen spřízněná duše.
 

Volně přeloženo ze stránek petfinder.com

Nevybrali jste si kočičku u nás? Využijte mapu útulků ČR a třeba uděláte jeden kočičí život šťastnější.
 
bottom of page